Mouse X Position
Mouse Y Position
Teos'tan Haberler

TEOS MARİNA’DA YATÇILARA İLK YARDIM EĞİTİMİ

Teos Marina’da, Göztepe Yelken Şubesi ve Herkes için Acil Sağlık Derneği (HİASD) işbirliğiyle düzenlenen “Denizde İlk Yardım” eğitimi gerçekleştirildi. Katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği sertifikalı eğitimde, denizde meydana gelebilecek suda boğulma, dalış kazaları, kalp krizi, deniz canlıları ile temas, kesi, kanama ve yaralanmalar, kırık, çıkık, burkulma, yanık, kanama, sıcak ve soğuk çarpması, karbonmonoksit zehirlenmesi gibi konularda hayati bilgiler verildi.

Acil Sağlık Derneği’ni (HİASD) temsilen Dokuz Eylül Üniversitesi Acil tıp Anabilim Dalı ve Sosyal Bilimler Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Gürkan Ersoy, yaptığı çarpıcı sunumla katılımcıları bilgilendirdi. Ersoy, yatçıların başına gelebilecek olası kazalarda uygulanması gereken ilk yardım hakkında detaylı bir anlatım yaptı.

Ardından temel yaşam desteği konusunda, Dokuz Eylül Üniversitesi İlk ve Acil Yardım Programı Öğretim Görevlisi Tuğba Gültekin sunum yaptı. Eğitimin ardından katılımcılara sertifikaları verildi. Yatçılar Teos Marina’dan faydalı eğitimlerin devamını istediklerini ve gördükleri ilgiden dolayı memnuniyetlerini belirttiler. 20170415_142026 20170415_143945

TEOS ÇOCUK ŞENLİĞİ
83 YIL ÖNCE ATATÜRK’ÜN ZİYARETİ İLÇEYİ ONURLANDIRDI