Mouse X Position
Mouse Y Position
Teos'tan Haberler

TUNA MASTERS TEOS HEYECANI BAŞLADI

Usta balıkçılar bereketli ve bugüne kadar en büyük balıkların yakalandığı Sığacık sularında büyük balığın peşine düştü

 

Teos Marina’da yapılan ‘Tuna Master Teos’ balıkçılık turnuvası, ilk iki gün teknelerin marinaya gelişi, yarışma kuralarının açıklanması ve yarışma alanının tanıtımının yapıldığı ‘skippers meeting’ ile geçti. Yapılan tanıtım toplantısında Murat İyriboz ve Elvio Pennetti yarışmacılara kuralları ve avlanılacak alanı tanıttı. Sahada sponsor çadırları tanıtım yaparken, katılımcıların vakit geçirdiği alanlarda şenlik havası yaşanmaya başladı.

Doğa, deniz, macera tutkunu işadamlarının buluşma noktası olan, Murat İyriboz & Elvio Pennetti’nin organize ettiği ve “Turkcell Platinum” ana sponsorluğunda ve Teos Marina’nın ev sahipliğinde gerçekleşen Tuna Masters Teos Turnuva’da, Cumartesi sabahı saat 7.00’de usta balıkçılar profesyonel teknelerle balık avına çıktılar.

Turnuvanın son iki gününde saat 16.00’da oltalar sudan çıkarılacak. Saat 17.00’de tutulan balıklar tartılacak. Saat 18.00’de hakem kararları açıklanacak. 24 Eylül Pazar günü saat 19.30’da Teos Marina’da ödül töreni ve kutlama yemeği yapılacak. Yakalanan balıklar ödül töreni sonrasında kutlama yemeğinde tüm katılımcılara sunulacak.

Küçük balık canlı geri bırakılacak

 

Yarışmada Mavi Orkinos (Bluefin), Uzunkanat Orkinos (Albacore), Tombik yazılı (Skipjack Tuna), Kılıç, Zargana Azmanı (Spearfish), Lampuka (Dorado- Mahi Mahi), Akya (Çıplak), Sarı Kuyruk, Sinağrit-Trança-Fangri ve diğer balık türleri avlanabilecek. Yakalanan balık nizami boydan küçük ise balığa zarar vermeden canlı olarak denize geri salınacak.

50 teknenin kayıt yaptırdığı yarışta, iki günün sonunda en büyük balık ve en çok balığı yakalayanlara toplam 30 bin TL para ödülü de verilecek. Organizasyonun sponsorlarından “Obelix Charters” firması, 4 kişiye 3 günlük Güney Afrika Cape Town’da offshore fishing gezisi, “Meridian Adventure’s Dive” firması ise Endonezya Raja Ambat’ta bulunan Meridian Adventure Marina Club & Resort in Waisai’de 4 kişiye 4 günlük dalış gezisi hediye edecek.

Organizasyona hem ev sahipliği yapan hem de sponsor olan Teos Marina, en büyük balığı yakalayan ve en fazla balık yakalayan tekne sahiplerine %50 indirimli yıllık konaklama hediye edecek.

Teos’ta 295 kilo orkinosla rekor kırıldı
İş adamları Teos’ta yarışıyor